מפל לה צ’וררה


השבוע הרביעי שלי בבוגוטה, שהוא גם השבוע השלישי )והאחרון!( שלי בבית ספר לספרדית נואבה לנגואה, מתקרב והכל יוצא מן הכלל! כל יום אני מכיר אנשים חדשים, אוכל מאכלים חדשים, וכמובן לומד ספרדית. אבל לאחר השהות הממושכת שלי בעיר, אני מוצא את עצמי משתוקק לטייל ברגל ולראות קצת טבע. הטרק למפל “לה צ’וררה” היה הזדמנות טובה לחזור קצת לימים של הטיולים והטרקים בהרים.

ללמוד ספרדית

 

קמתי מוקדם בשבת בבוקר, לקחתי את אוטובוס ה”טרנסמילניו” לבית הספר, ויצאנו לדרך. מסתבר שהנסיעה למפל הייתה יפה כמעט כמו המפל. נסענו לאורך גבעות בוגוטה, עם נקודת תצפית יותר טובה ממונסרט! בהמשך עברנו את שדות ה”פרמו” שאנשים מזכירים בלי סוף )אבל זה באמת יפה אין מה לומר( וחוות ה”פינקס” הציורית,

עד שהגענו ליעדנו.

 

ללמוד ספרדיתללמוד ספרדית

 

הטרק היה מרשים וכמובן גם המפל, אבל אני חייב להודות שהמפל לא היה נקודת השיא של הטיול. השיא דווקא היה אחר כך, כאשר ישבנו יחד לאכול ארוחת צהריים; שוחחנו, סיפרנו סיפורים, הסתלבטנו אחד על השני. חלק החליטו לעשות סנפלינג, בעת שאני ועוד כמה חברה שחינו תחת אחד מהמפלים. אם, כמוני, אתם אוהדים של מים קרים, שווה ללכת רק בשביל זה.

 

 

ללמוד ספרדית

בסופו של דבר, מפל צ’וררה הוא לא מפל ידוע מאוד. קשה להגיע לשם בלי רכב פרטי והוא לא מוזכר במדריכי טיולים או בבלוגים. זה בדיוק מסוג הטיולים שרוב התרמילאים )כולל אני( היו מדלגים עליו אם הם בכלל היו שומעים עליו. וזה חבל, כי זאת היתה הזדמנות טובה להכיר קצת יותר לעומק את סגנון החיים ה”קמפסינו”, חלק חיוני של התרבות הקולומביאנית.

-עיתו